Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bbl (Brazilian Butt Lift)

Karın, bel ve sırttan fazla yağların liposuction yöntemiyle alınıp, özel işlemler vasıtasıyla yoğunlaştırılarak poponun daha belirgin ve daha yuvarlak hale gelmesi için tekrar popoya enjekte edilmesidir. Bu yöntemle popo dolgunlaştırılır ve daha dik bir görünüm elde edilir. Yağ enjeksiyonuyla popo büyütme işlemiyle popoya enjekte edilen yağların bir bölümü eriyecektir fakat bir yıllık bir süreçte yağların %60 kadarı popoda kalır. Yağ enjeksiyonu için bel ve karın bölgesine yapılan liposuction sayesinde incelen karın ve belle birlikte poponun büyümesi daha kıvrımlı vücut hatlarının oluşmasını sağlar.

BBL Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyiz?

• Kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin, kumadin), ağrı kesici ilaçlar, vitamin ve zayıflama hapları, yeşil çay gibi bitkisel ürünler ameliyat esnasında ve sonrasında kanamaya neden olacağı için ameliyattan 10 gün önce kesilmelidir ve ameliyattan sonra 1 hafta süreyle kullanılmamalıdır.
• Kalp hastalığı, şeker hastalığı, astım, tiroid (guatr), hipertansiyon gibi kronik bir hastalığınız varsa ilaçlarınızı düzenli kullanıyor olmalısınız ve sizi takip eden doktorunuzdan olacağınız ameliyat konusunda bir sakınca olmadığına dair teyit almalısınız. İlgili tetkikleri yakın zamanda yaptırarak son durumunuzu netleştirmelisiniz.
• Sigara ve nargile yara iyileşmesini olumsuz etkileyeceği için ameliyattan önce olabildiğince erken bırakılması önerilir.
• Ameliyattan bir hafta önce alkol kullanımı kesilmelidir.
• Doğum kontrol hapları bacaklarda pıhtı oluşma riskini artırdığından ameliyattan bir ay önce bırakılmalıdır.
• Ameliyattan önceki birkaç gün içerisinde gribal enfeksiyon, ateş, döküntü veya hastalık hali gelişirse bizi bilgilendirmelisiniz. Gerekiyorsa ameliyatınız ertelenmelidir.
• Planlanan ameliyat saatinden 8 saat öncesinden itibaren yeme içme kesilmelidir. Sürekli kullanılan tansiyon ilacı, şeker ilacı, tiroid ilacı vb. ameliyat ekibinin bilgisi dahilinde çok az su ile kullanılabilir.
• Ameliyattan sonra anestezi etkisi ve hareket azlığı nedeni ile bağırsak hareketleri yavaşlayacağı için operasyon öncesi birkaç günlük dönemde sulu ve doğal lifli gıdalar tüketilmeli, özellikle bir gün öncesinde kebap, baklava gibi ağır besinler tüketilmemelidir.
• Ameliyat günü kontak lens, küpe, kolye, saç tokası veya piercing vb. takılarınızı çıkartınız.
• Tırnaklarda oje ve yüzde makyaj olmamasına dikkat ediniz.

BBL Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

• Popoyu şekillendirmek için konulan yağ hücrelerinin yaşama oranını artırabilmek için poponun mümkün olduğunca az basınca maruz kalması gerekmektedir. Bu yüzden mümkünse yüz üstü yatmanız oturmanız durumunda da 4 hafta süreyle popoya basıncı önleyecek özel popo yastığı kullanmanız gerekmektedir.
• Liposuction yapılan bölgelerde sıvı birikmesini önlemek ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olmak amacıyla dört hafta süresince korse kullanmanız gerekmektedir. Korse yatarken de çıkarılmamalıdır.
• BBL ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi 2 gündür. Günlük yaşama dönüş süresi 1-2 haftanın içerisinde gerçekleşir.
• Ameliyattan sonra ikinci günde ödemi daha hızlı atabilmek ve ameliyat sonucunu belirginleştirmek için lenf drenaj masajına başlanması gerekmektedir.
• İşlem öncesinde olduğu gibi işlem sonrasında da sigara kullanımı iyileşmeyi olumsuz etkileyecektir.
• 1 ay boyunca ağır egzersizler önerilmez.

AnesteziGenel
Ameliyat Süresi3 saat
Hastanede Kalış2 gece
İyileşme Süresi1-2 hafta
İstanbul’da Kalma Süresi7 gün
Korse Kullanım Süresi4 hafta

Protezli Popo Büyütme

Poponun daha belirgin ve yuvarlak hale gelmesi için silikon implantlar kullanılarak büyütülmesi işlemidir. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilen bu silikon popo protezleri sayesinde poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanmış olup ameliyat sonrasında dik ve büyük kalça görüntüsüne sahip olursunuz. Kas içine yerleştirilen bu protezler dışardan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez.

İşlemİşlem süreci
AnesteziGenel
Ameliyat Süresi2 saat
Hastanede Kalış1 gece
İyileşme Süresi1-2 hafta
İstanbul’da Kalma Süresi7 gün

Fast Contact

Hızlı İletişim

Communication rapide


  Lütfen bir ülke kodu seçiniz*


   Please select a country code*


    Veuillez sélectionner un code de pays*


     Lütfen bir ülke kodu seçiniz*

     Need help?
     24/7 Support

     +90 554 011 12 13
     24/7 Assistance
     ligne de soutien

     +90 554 011 12 13
     24/7
     Destek Hattı

     +90 554 011 12 13
     24/7
     خط الدعم

     13 12 011 554 90+