Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aşırı kilo alıp verme, emzirme, yaşın ilerlemesi ve genetik faktörlere bağlı olarak memede meydana gelen sarkmaların hastanın meme dokusu yeterli ise kendi memesinin yeniden şekillendirilerek, meme dokusu yetersiz ise implant yardımıyla yeniden şekillendirilerek dikleştirilmesidir.

Meme dikleştirme ameliyatında meme başının yerleşim yerine göre ideal meme başı noktası seçilir ve yapılacak cerrahi müdahale ile meme dokusu yukarıya doğru taşınır. Dokular yetersiz ise protez ile hacim kazandırılır.

Anestezi Genel
Ameliyat Süresi 2,5 saat
Hastanede Kalış 1 gece
İyileşme Süresi 7-10 gün
İstanbul'da Kalma Süresi  7 gün
Korse Kullanım Süresi 4 hafta sütyen

Sıkça Sorulan Sorular

Memedeki sarkıklık miktarına göre kullanılan cerrahi yöntemi değişmektedir. Uygulanan yönteme göre farklı kesi izleri kalmaktadır. Bu izler sadece meme başı çevresinde olabileceği gibi, bu ize ek olarak meme altında dikey şekilde (Lolipop) veya ters-T şeklinde izler kalabilmektedir. İzler ilk 3-6 ay boyunca kızarık görünür ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelir. Kesi izlerinin daha estetik iyileşmesine yardımcı olmak için özel kremler kullanılması tavsiye edilir.

Aşırı kilo alıp verme, yerçekimi, hamilelik ve yaşlanma ile ameliyat sonrasında da bir miktar sarkmalar olabilir.

 • Kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin, kumadin), ağrı kesici ilaçlar, vitamin ve zayıflama hapları, yeşil çay gibi bitkisel ürünler ameliyat esnasında ve sonrasında kanamaya neden olacağı için ameliyattan 10 gün önce kesilmelidir ve ameliyattan sonra 1 hafta süreyle kullanılmamalıdır.
 • Kalp hastalığı, şeker hastalığı, astım, tiroid (guatr), hipertansiyon gibi kronik bir hastalığınız varsa ilaçlarınızı düzenli kullanıyor olmalısınız ve sizi takip eden doktorunuzdan olacağınız ameliyat konusunda bir sakınca olmadığına dair teyit almalısınız. İlgili tetkikleri yakın zamanda yaptırarak son durumunuzu netleştirmelisiniz.
 • Sigara ve nargile yara iyileşmesini olumsuz etkileyeceği için ameliyattan önce olabildiğince erken bırakılması önerilir.
 • Ameliyattan bir hafta önce alkol kullanımı kesilmelidir.
 • Doğum kontrol hapları bacaklarda pıhtı oluşma riskini artırdığından ameliyattan bir ay önce bırakılmalıdır.
 • Ameliyattan önceki birkaç gün içerisinde gribal enfeksiyon, ateş, döküntü veya hastalık hali gelişirse bizi bilgilendirmelisiniz. Gerekiyorsa ameliyatınız ertelenmelidir.
 • Planlanan ameliyat saatinden 8 saat öncesinden itibaren yeme içme kesilmelidir. Sürekli kullanılan tansiyon ilacı, şeker ilacı, tiroid ilacı vb. ameliyat ekibinin bilgisi dahilinde çok az su ile kullanılabilir.
 • Ameliyat günü kontak lens, küpe, kolye, saç tokası veya piercing vb. takılarınızı çıkartınız.
 • Tırnaklarda oje ve yüzde makyaj olmamasına dikkat ediniz.
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında size verilen özel sütyeni 4 hafta süre ile kullanmanız gerekmektedir.
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi 1 gündür. Günlük yaşama dönüş süresi 7-10 gün içerisinde gerçekleşir.
 • Ameliyat sonrası meme başlarında bazen geçici his kayıpları ya da aşırı hassasiyet durumları olabilir. Bu yakınmalar genellikle birkaç ay içerisinde tamamen düzelir. Nadiren meme başlarında kalıcı olarak his kaybı yaşanabilir.
 • Ameliyattan sonra memenin gerçek şeklini alması 3-6 ayı bulur. Ödemler azaldıkça memenizin şekli daha net ortaya çıkmaya başlayacaktır.
 • Birkaç hafta ağır kaldırmaktan ve omuz kol kaslarının kuvvetle kullanılmasını gerektiren aktivitelerden kaçınılmalıdır.
 • İşlem öncesinde olduğu gibi işlem sonrasında da sigara kullanımı iyileşmeyi olumsuz etkileyecektir.
 • Tüm dikişleriniz eriyen, gizli estetik dikiştir. Bu nedenle dikiş alınmayacaktır.
 • Ameliyattan sonra ilk 10 gün cerrahi işlem yapılan bölgeye Thiocilline krem, 10 günden sonra ise yara izlerinin belirginliğinin azalması için iki ay boyunca günde 1 defa Siliscar krem kullanılmalıdır.

Fast Contact

Hızlı İletişim

Communication rapide


  Lütfen bir ülke kodu seçiniz*


   Please select a country code*


    Veuillez sélectionner un code de pays*


     Lütfen bir ülke kodu seçiniz*

     Need help?
     24/7 Support

     +90 554 011 12 13
     24/7 Assistance
     ligne de soutien

     +90 554 011 12 13
     24/7
     Destek Hattı

     +90 554 011 12 13
     24/7
     خط الدعم

     13 12 011 554 90+