Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kişiyi olduğundan daha kilolu gösteren, yuvarlak ve kare bir yüz yapısına sahip olmasını sağlayan yanak bölgesindeki fazla yağların alınarak elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilip yüzdeki dolgunluğun azaltılması işlemidir. Bu işlem ile yüz daha keskin hatlara ve V şekline kavuşur.

Anestezi Lokal
Ameliyat Süresi 45 dakika
Hastanede Kalış Yok
İyileşme Süresi 5-7 gün
İstanbul'da Kalma Süresi 1 gün

Sıkça Sorulan Sorular

Lokal anestezi altında yanak içlerinden atılan 1 cm kadar bir kesi ile yağ yastıkçıkları çıkarılır. Sonrasında yine yanak içinde kalacak olan küçük dikişler atılır. İşlem sonrasında kısa bir gözetimin ardından hastalar evine dönebilir.

Yanaklarında yağ miktarı fazla olan, zayıf olmasına rağmen yanakları kilolu görünen, yüz hatları kare ve yuvarlak olan kişiler bişektomi için uygun hastalardır.

 • İlk 3 gün kanama riski bulunan dönemde yumuşak besinler tercih edilmeli, soğuk içecekler içilmelidir. Doktorun belirlediği beslenme programına uyulmalıdır.
 • Enfeksiyon riskine karşı ağız hijyenine dikkat edilmelidir. Bir hafta süreyle ağız solüsyonu ve gargara kullanılmalıdır.
 • İşlem sonrasında bir miktar ödem ve morluk oluşabilir. Bunun önüne geçmek için soğuk presler uygulanabilir. Şişlikler bir hafta içerisinde geçecektir.
 • Tüm dikişleriniz eriyen dikiştir. Bu nedenle dikiş alınmayacaktır.

Fast Contact

Hızlı İletişim

Communication rapide


  Lütfen bir ülke kodu seçiniz*


   Please select a country code*


    Veuillez sélectionner un code de pays*


     Lütfen bir ülke kodu seçiniz*

     Need help?
     24/7 Support

     +90 554 011 12 13
     24/7 Assistance
     ligne de soutien

     +90 554 011 12 13
     24/7
     Destek Hattı

     +90 554 011 12 13
     24/7
     خط الدعم

     13 12 011 554 90+